Siedlisko - dom z bali z pięknym ogrodem - Sprzedane

Dom (Wolnostojący) na sprzedaż
430 000 PLN , Pow. 140 m2
Typ nieruchomości:
Dom
Powierzchnia:
140 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Liczba pokoi:
3
Lokalizacja:
Męcina
Rok budowy:
1927
Liczba kondygnacji:
1
Numer oferty:
PNO552401
Powierzchnia działki:
2 100 m2
Cena za m2:
3 071 PLN
OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ, BEZ PROWIZJI OD KUPUJĄCYCH

Prezentujemy ofertę sprzedaży klimatycznego siedliska zlokalizowanego w Męcinie - pomiędzy Limanową, a Nowym Sączem. To fantastyczna propozycja dla osób poszukujących klimatycznego miejsca do odpoczynku, zdalnej pracy czy na czas emerytury lub ucieczki od zgiełku miasta. Największą zaletą nieruchomości jest jej stylowa kompletność - dom idealnie pasujący do stylu siedliska i ogrodu, ze wspaniale zagospodarowanym kilkudziesięcioletnim ogrodem, na którego wzrost nie będziemy musieli czekać przez kolejne lata od nasadzeń oraz otoczenie, które daje gwarancję ciszy i sielskiej atmosfery. To bliskość natury we wszystkich jej aspektach - roślin, dzikich zwierząt, śpiewu ptaków… Idealne miejsce dla osób tęskniących do takich klimatów i szukających swojego, absolutnie prywatnego skrawka ziemi.

LOKALIZACJA

Nieruchomość jest położona w Męcinie - 11 kilometrów od Limanowej i 15 od Nowego Sącza. Z dala od głównej drogi przecinającej miejscowość - prawie 800 metrów w linii prostej. Dosłownie wśród pól i otaczających je lasów. W Męcinie znajduje się wszystko, co niezbędne do codziennego życia. To zarówno sklepy ze spożywczymi na czele, jak i liczne punkty usługowe. Jest tutaj również szkoła, ośrodek zdrowia, kościół parafialny, a także stacja benzynowa, skład budowlany, filia urzędu pocztowego, pizzeria, restauracja, paczkomaty, itp.

DOM I OGRÓD

To dom „ z duszą”, Typowy dom z bali. Ma jednak swoją historię - zastąpił w tym miejscu starą, rozpadającą się chałupę. Został tutaj przewieziony z Gostwicy - centrum kultury tzw. Lachów Sądeckich, gdzie go rozebrano i przewieziono do Męciny na traktorach i tu też powtórnie złożono. Został pierwotnie wybudowany w 1927 roku - taki nacios widnieje na głównej belce stropowej. Dom zachował swój niepowtarzalny styl mimo wprowadzenia kilku nowych elementów - kuchni z płytą indukcyjną czy tez łazienki z prysznicem. Ma przyłącze energetyczne wodę z własnej studni. Parter to - poza łazienką - otwarta przestrzeń z wydzielonymi strefami przedpokoju, kuchni i salonu. Na piętrze są dwie sypialnie i duży schowek ciągnących się wzdłuż całego domu. Dodatkowo jedyną pozostałością starego domu, ale niezwykle cenną, jest chłodna piwniczka z łukowatym, kamiennym sklepieniem. Przed domem jest zadaszona weranda, idealna na letnią jadalnię czy też poranną kawę lub wieczorne spotkania. Cudownym drugim elementem tej nieruchomości jest oczywiście ogród. Pięknie zaprojektowany i utrzymany. Ma kilkadziesiąt lat - niektóre drzewa są już naprawdę duże. Krzewy i rabaty, które go uzupełniają są znacznie młodsze, ale świetnie skomponowane stwarzają atmosferę idealną do wypoczynku. Jest również naprawdę spory - to łącznie 21 arów.

Reasumując: to oferta dla koneserów, dla miłośników natury, dla poszukujących ciszy, świeżego powietrza i wyjątkowego klimatu sielskiej wsi.

Gorąco polecam i zapraszam na Dzień Otwarty 5 sierpnia br. (w celu ustalenia dokładnej godziny Państwa wizyty proszę o kontakt telefoniczny).

Wojciech Piotrowski
Dyrektor Oddziału
Tel.: + 48 501 86 40 39