Pod duży dom lub inwestycję

Działka (Mieszkaniowa) na sprzedaż
450 000 PLN , Pow. 2 786 m2
Typ nieruchomości:
Działka
Powierzchnia:
2 786 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Lokalizacja:
Janowice
Numer oferty:
PNO419362
Cena za m2:
162 PLN
BEZ PROWIZJI ZE STRONY KUPUJĄCYCH

Oferta zarówno dla klienta indywidualnego (duży dom z dużym ogrodem), jak i inwestora (możliwość zaadaptowania pod kilka bliźniaków).

Świeże powietrze, piękny krajobraz połączone z niewielką odległością od miasta i wygodnym dojazdem do pracy. To właśnie tutaj położona jest działka, którą mamy przyjemność Państwu zaprezentować. Janowice to spokojna, niewielka miejscowość znajdująca się w gminie Wieliczka. Jedyne 5,5 km od centrum Wieliczki, około 7 km do najbliższych zjazdów na obwodnicę Krakowa oraz kilka różnych dróg dojazdu do południowych dzielnic Krakowa dają gwarancję świetnej komunikacji z miastem. Usytuowana w urokliwym miejscu działka jest również gwarancją ciszy oraz malowniczych widoków na pobliskie wzgórza.

Najbliższy przystanek komunikacji, zintegrowanej z podmiejską koleją Wieliczka-Kraków znajduje się około 60 metrów od działki. Szkoła podstawowa, hala sportowa oraz boisko oddalone są natomiast o około 500 metrów, świetlica środowiskowa - 450 metrów, apteka 1,5 km, sklep spożywczy 1 km (w obrębie 2 km kolejne 2 większe), paczkomat około 500 metrów, Stadnina Rzeszotary 2,5 km.

Działka ma powierzchnię 27,8 ara, jej powierzchnia jest nachylona w kierunku południowym. Kształtem przypomina trapez o wymiarach około 30 - 35 metrów szerokości oraz 88 - 100 metrów szerokości. Działka ma bezpośredni dostęp do gminnej drogi asfaltowej. Wszystkie media (prąd, woda, gaz, światłowód) znajdują się na działce tuż przy granicy z drogą gminną. Dla nieczystości ciekłych należało będzie zbudować szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków.

W MPZP cała działka jest objęta obszarem terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej (1MN- 10MN, 13MN - 235MN, 237MN - 258MN, 260MN - 365MN, 367MN - 452MN), dla których:
2. Podstawowym przeznaczeniem terenów MN jest:
1) zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, wolnostojąca i bliźniacza, z możliwością wydzielenia w budynku mieszkalnym lokalu na cele usługowe, zgodnie z przepisami odrębnymi;
2) zabudowa zagrodowa, z możliwością wydzielenia lokalu, o którym mowa w pkt 1 oraz prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego;
3) zabudowa i zagospodarowanie towarzyszące zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej i funkcjonalnie z nią związane, w tym:
a) budynki garażowe i gospodarcze,
b) budynki inwentarskie (w ramach zabudowy zagrodowej),
c) zieleń przy obiektach,
d) niewydzielone na rysunku planu drogi, dojazdy, dojścia do budynków, miejsca postojowe, zgodnie z § 15 ust. 1 pkt 6-10,
e) obiekty małej architektury,
f) ogrodzenia, przyłącza i urządzenia instalacyjne do budynków, urządzenia służące oczyszczaniu lub gromadzeniu ścieków.

Zapraszam serdecznie

Dariusz Dziewoński
Broker nieruchomości
+48 504 237 471
Nieprawidłowy adres E-mail