Działka 6,1 ha przy lesie, ze starym domem i stodo

Działka (Budowlana) na sprzedaż
1 600 000 PLN , Pow. 61 000 m2
Typ nieruchomości:
Działka
Powierzchnia:
61 000 m2
Typ transakcji:
sprzedaż
Lokalizacja:
Mochnaczka Wyżna
Numer oferty:
PNO444029
Cena za m2:
26 PLN
OFERTA BEZ PROWIZJI

Przedstawiamy ofertę sprzedaży bardzo dużej działki o powierzchni 6,1 ha znajdującej się w miejscowości Mochnaczka Wyżna tuż przy drodze głównej wiodącej z Nowego Sącza przez Tylicz aż do przejścia granicznego Muszynka - Kurov na granicy polsko - słowackiej.
Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej oraz wykonany zjazd.

WRAZ Z TĄ NIERUCHOMOŚCIĄ MOŻLIWY JEST ZAKUP DZIAŁKI PRZYLEGAJĄCEJ O POWIERZCHNI 55 ARÓW WRAZ Z BUDYNKIEM Z BALI W STANIE SUROWYM O POWIERZCHNI 650 MKW

Działka
Jej powierzchnia to 6,14 ha, kształtem przypomina trapez o podstawach: około 84 - 160 metrów - oraz bokach: 435 - 477 metrów. Działka jest pochylona w kierunku południowo-zachodnim.
Na obszarze około 80 arów jest zalesiona, pozostała jej powierzchnia to łąka. Nieruchomość graniczy bezpośrednio z obszernymi terenami leśnymi objętymi obszarami Natura 2000 „Popradzka ostoja” oraz „Beskid niski”, a to gwarancja pięknego i spokojnego otoczenia oraz malowniczych widoków. Gmina nie uchwaliła Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu - oznacza to, że przypadku zamiaru rozpoczęcia procesu inwestycyjnego potrzebna będzie decyzja o warunkach zabudowy.

Zabudowania
Na działce znajduje się stary, drewniany domek o powierzchni około 82 mkw, wybudowany w latach 1943-1945, nadający się do okresowego zamieszkiwania. Budynek wyposażony jest w wodę ze studni głębinowej, szambo, sieć energetyczną oraz piec kaflowy. Ponadto działka zabudowana jest stodołą / budynkiem gospodarczym o powierzchni około 140 mkw.

Lokalizacja
Mochnaczka Wyżna to miejscowość położona w regionie słynącym z wysoko rozwiniętej turystyki. Gmina Krynica-Zdrój, na której terenie położona jest Mochnaczka leży we wschodniej części Beskidu Sądeckiego i na zachodnim skraju Beskidu Niskiego. Sąsiaduje z gminami Grybów, Łabowa, Muszyna, Uście Gorlickie oraz Słowacją. Gmina liczy około 16,5-17 tysięcy mieszkańców. Od lat zajmuje najwyższe miejsca wśród gmin o najwyższym rozwoju turystycznym. Z nieruchomości do centrum Krynicy-Zdrój mamy zaledwie 5,8 km. W regionie znajduje się wiele całorocznych atrakcji turystycznych oraz zabytków. Krynica-Zdrój jest nazywana kolebką sportów zimowych, zaledwie kilka-kilkanaście kilometrów od nieruchomości można znaleźć również takie miejscowości jak Tylicz czy Muszynka, słynące między innymi z wielu obiektów sportów zimowych (wyciągów narciarskich, lodowisk, tras biegowych, tras saneczkarskich itd.), oraz atrakcji letnich - tras pieszych, rowerowych, punktów widokowych, źródeł wód mineralnych czy uzdrowisk i wielu innych. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych obszarów turystycznych na terenie całej Polski, Chętnie odwiedzany przez Polaków i nie tylko. Nieruchomość ma bardzo duży potencjał inwestycyjny.

Przykładowe odległości z nieruchomości:
- około 5,6 km do centrum Krynicy Zdroju
• Tylicz 10 km, Muszynka 14 km, Muszyna 16 km
• Przejście graniczne Polska - Słowacja 16 km
• Stacja narciarska Tylicz 12 km, Słotwiny arena Krynica-Zdrój 3,7 km
• Nowy Sącz 25 km

Zapraszam serdecznie
Broker nieruchomości
Dariusz Dziewoński
504 237 471
Nieprawidłowy adres E-mail